حــلال هــا و ادتیــوها

حــلال هــا و ادتیــوها

بکارگیری افزودنی های مجاز در زمان استفاده از رنگ ها جهت رقیق نمودن، ثبات و درخشندگی آن و در نهایت ایجاد پوشش های مناسب برروی آثار خلق شده جهت پایداری و ماندگاری و طراوت رنگها، استفاده از حلالها و ادتیوهای وستا را که با محصولات این شرکت کاملا سازگار می باشد، گسترده نموده است.

این شرکت با بهره گیری از بهترین مواد اولیه موجود این گروه از محصولات را فرموله و به بــازار عرضــه می نمایــد.

روغــن بــزرک 40 و 125 میــل

این روغن مایعی است با رنگ زرد کم رنگ که به روش قلیایی تصفیه شده و جهت کاهش غلظت و افزایش براقیت و شفافیت رنگ روغن مورد استفاده قرار می گیرد، ضمن آنکه زمان خشک شدن رنگ روغن را اندکی افزایش می دهد.

وایـت اسپــریـت 40 و 125 میــل

این حلال قابل اشتعال، دارای بوی ضعیف و به صورت مایع شفاف و بی رنگ می باشد.

این حلال جهت رقیق نمودن رنگ روغن، شستشوی قلم مو و پاک کردن رنگ مورد استفاده قرار می گیرد.

اسـکــاتیــف 40 و 125 میــل

مایعی است بی رنگ با بویی ضعیف و قابل اشتعال. این ماده جهت سرعت بخشیدن زمان خشک شدن رنگ مورد استفاده قرار می گیرد. ضمن آنکه توصیه می گردد استفاده از این ماده در رنگ با احتیاط و دقت کامل صورت پذیرد چرا که استفاده مقادیر زیاد این ماده در رنگ روغن باعث چین خوردگی و چروک رنگ می گردد.

مــدیــوم 40 و 125 میـل

این حلال یک حلال قابل اشتعال با رنگی متمایل به زرد روشن می باشد که جهت افزایش شفافیت، براق و سیال نمودن رنگ روغن در کارهایی که نیاز به جزئیات دارند مورد استفاده قرار می گیرد. این حلال با حداقل گرایش به زرد گرایی دارای فیلمی انعطاف پذیر و بدون قابلیت شکنندگی و چروک خوردگی در زمان خشک شدن رنگ بر روی کار می باشد.

صمــغ عـربـی 40 و 125 میــل

این محلول جهت براقیت و شفافیت در آبرنگ و گواش کاربرد دارد و جهت رقیق نمودن آن می توان از آب استفاده نمود.

وارنیــش 40 و 125 میــل

مایعی است روشن متمایل به زرد کمرنگ و نسبتا غلیظ. بدون زرد گرایی بر روی کار، جهت محافظت و براق نمودن رنگ روغن و اکریلیک، پس از خشک شدن کامل کار مورد استفاده قرار می گیرد.

در صورت لزوم می توان وارنیش را با وایت اسپریت رقیق نمود.

خشــک کــن 40 و 125 میــل 

مایعی است بنفش رنگ، قابل اشتعال که جهت افزایش سرعت خشک شدن رنگ روغن مورد استفاده قرار می گیرد ضمن آنکه باید در استفاده از آن دقت لازم به کار برده شود تا از چین خوردگی رنگ پس از خشک شدن جلوگیری به عمل آید.

مدیوم اکریلیک وارنیش براق

این محصول ضمن حفاظت از کارهای هنری تکمیل شده، قابلیت ترکیب با وارنیش مات را برای تغییر میزان شفایت کار دارا میباشد .

 

مدیوم اکریلیک وارنیش مات

این محصول به عنوان مات کننده، در ترکیب با وارنیش براق این امکان را به هنرمند میدهد که میزان درخشندگی و مات بودن سطوح نهائی اثر هنری خود را براساس نیاز ایجاد نماید.

 

مدیوم اکریلیک براق کننده

این محصول خاصیت شفافیت و عمق رنگ را زیادکرده و با افزایش روان کنندگی رنگ یک ماده بسیار عالی جهت ترکیب و اجرای کارهای هنری با جزئیات زیاد میباشد.

این ماده پس از خشک شدن هیچگونه تغییر رنگی در هنگام کار با رنگهای اکریلیک ایجاد نمی نماید و باعث میگردد در رنگهای اجرا شده برروی اثر هنری از زمان خیس بودن تا خشک شدن کیفیت رنگها ثابت بماند.

 

مدیوم اکریلیک مات کننده

این مدیوم قابلیت ایجاد یک سطح یکدست را دارا بوده و در عین حال سطح رنگ را تا حدودی مات می نماید و خاصیت ماندگاری و چسبندگی رنگ به سطح را نیز افزایش میدهد.

 

 

میسکیت

میسکیت و یا همان مایع ماسک یک مادة مناسب جهت افزایش قابلیتهای هنرمندان آبرنگ کار می باشد که باعث بالابردن کنترل، سرعت و انعطاف بیشتر نقاش در زمان کار با آبرنگ و مدیوهای مختلف میگردد. این محصول برای هنرمندانی که بصورت کادر شده و یا بشکل لایه لایه با رنگهایی همچون آبرنگ، گواش، جوهر و یا دیگر ترکیبات آبی و برروی کاغذ آبرنگ ، کاغذ عکاسی و دیگر سطوح هنری طراحی کار میکنند فرمولاسیون و تولید شده است و به آسانی با یک پاکن فوم از سطوح مورد استفاده جدا میشود .

 

مدیوم اکریلیک جســـــو

ماده ایست که برای پوشش سطح پارچه و آماده سازی بوم نقاشی بکار میرود و همچنین میتواند بعنوان پرایمر با افزودن رنگ اکریلیک به آن مورد استفاده قرار گیرد.

 

مدیوم لیکوئین

این محصول به عنوان یک مدیوم براق که قابلیت افزایش روان کنندگی و شفافیت را دارد مورد استفاده قرار میگیرد. لیکوئین یک مدیوم پایدار و شفاف برای رقیق سازی رنگ روغن بوده وسرعت خشک شدن را تا 2 برابر افزایش میدهد. توسط قلمو و کاردک براحتی مخلوط شده و در حین کار با قلمو یک سطح بسیار صاف و یکنواخت را ایجاد میکند.

این محصول جهت کار برروی پارچه بسیار مناسب میباشد.

 

 

 

 

مدیوم اکریلیک بیندر

بیندر توانائی ایجاد یک سطح صاف و براق را دارد که امکان چسبندگی و اتصال مواددیگر به سطوح مورد نظر مانند مصالح دانه بندی شده از جمله شن، سنگ، چوب و غیره را به هنرمند میدهد. جهت استفاده ترکیبی با رنگ اکریلیک برای سطوح مختلف بسیار مناسب میباشد و به مرور زمان به زردی نمی گراید. این محصول برای هنرمندانی که در زمینة هنرهای دستی و طراحی داخلی و کلاژ فعالیت میکنند بسیار مناسب میباشد.

 

 

مدیوم اکریلیک ریتاردر

جهت افزایش زمان خشک شدن و کارکردن با رنگ اکریلیک مورد استفاده قرار میگرد. با اضافه نمودن مقدار کمی در حد چند قطره رنگ رقیق شده و امکان کار با آن بیشتر میگردد. استفاده از ریتاردر زمان خشک شدن رنگ اکریلیک را کاهش و زمان چسبندگی را افزایش داده و لایه های رنگ را بصورت مشخص تری میدهد.

 

مدیوم ویترای رقیق کننده

مدیوم رقیق کننده رنگ ویترای قابلیت ترکیب با رنگهای ویترای را دارا بوده و از جابجایی رنگ پس از گذشت زمانی حدوداً یک ساعت از اجرای آن جلوگیری می نماید و در صورتیکه از رنگهای با پایه حلال استفاده شود باعث خشک شدن سریعتر رنگ در تماس با هوا می گردد.

مدیوم رقیق کننده رنگ ویترای در ترکیب با رنگهای ویترای میتواند برروی شیشه، بوم نقاشی و نیز فلز کار شود.

 

 (دی ام ۵) DM5

محصول DM5 جهت برجسته کاری کردن و نیز ثبات رنگ استفاده می شود.

این ماده مقاومت شستشوی بسیار زیادی در مقابل آب ایجاد کرده و یک فیلم کاملا شفاف و بی رنگ با انعطاف پذیری بالا روی سطح کار ایجاد می نماید.

پس از خشک شدن بی رنگ شده و به مرور زمان  تغییر رنگ نمی دهد .

 

شـاپـان

شـاپـان وستـا نوعی پوشش برپایـه حلال است که قابلیت رقیق کردن با انواع تینرهای روغنی را دارا می باشد. این محصول  در خلـق آثـار هنـرهـای تجسمـی وهنرهـای دستـی و پتینه کاربردهـای فراوانـی دارد.

ایـن محصـول براحتـی جهت استفـاده برروی سطـوح سخت شامـل چوب، سفـال و پلی استـر قـابـل استفاده می باشـد.

چسب طلا

چسب طلا مایعـی است بر پایـه آب که تـوسط قلمو یا قطـره چکان روی سطـوح مختلف عاری

از چـربـی قـابـل اجـرا بـوده و پس از خشـک شـدن قابلیت چسباندن هر گونه ورق فلـزی

بسیـار نـازک مـاننـد ورق طلا، نقره و مـس را دارا مـی باشد. این محصـول جهت چسبانـدن

اجسام و مواد تزیینی دیگر به منظور خلق آثار هنری نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

قلـم شـور

محلـول قلـم شـور وستــا جهــت شستشـوی کلیـه قلـم موهـای آغشته به رنگهــای اکریلیک و روغنی مناسب است. این محلول حداقل بو و با خاصیت تمیزکنندگی بالا را دارا می باشد.

* اکیدا توصیه می گردد ازدسترس کودکان دور نگاه داشته شود.

* در صورت تماس با چشم سریعاً با آب شستشو داده شده و به پزشک مراجعه گردد.

* در صورت خوردن اشتباهـی محلول سریعا به پزشک مراجعه گردد .

کریستال سرونیک

ماده ای غلیظ و براق جهت لعابی کردن و ایجاد افکت سرامیکی بر‌ روی سطوح مختلف .

کریستال سرونیک از خانواده رزین هاست ولی مقاومتش خیلی کمتراز رزین اپوکسی است.

یک ماده دوجزئی است که باید به نسبت یک به یک به آرامی وبایک قاشق پلاستیکی باهم ترکیب کنید.چنددقیقه به آن زمان بدهید وبعد به آرامی روی سطح کارتان بریزید و باحرکت دادن کار، مایع را همه جا پخش کنید.

این محلول برای اکثر سطوح یک لایه از آن کافی است و پس از خشک شدن در برابر ترک خوردن مقاوم میشود.

جهت استفاده بر‌ روی سطوح از قلم مو استفاده کنید و بعد از یک بار کشیدن قلم مو بر روی کار از حرکت در جهت عکس خودداری کنید و بگذارید کاملا خشک شود .

حدودبیست وچهارساعت طول میکشد تاخشک شود. محیط کارباید عاری از گردوغبار باشد.

قابل استفاده بر روی تمام سطوح .